Barcelona savladala Sevillu za novi Superkup Španije!

U historijskom finalu Superkupa Španije, koje si igralo izvan države, pobjedu i trofej odnijela je ekipa Barcelone nakon što su nadigrali rivale rezultatom 2:1.

Sevilla je povela u 9. minuti. Muriel je uposlio Sarabiju koji matira Ter Stegena za 1:0. Ipak, u samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti Pique poravnava na 1:1 i tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U 79. minutu Messi je asistirao Dembeleu koji na efektan način postiže pogodak i tako svojoj ekipi donosi prednost, koju su uspjeli sačuvati do kraja duela.

Ben Yedder je u finišu tekme promašio penal. Tačnije, Ter Stegen je uhvatio loptu nakon njegovog udarca sa bijele tačke, što je omogućilo još jedan trofej klubu iz Katalonije.

Barceloni je ovo 13. titula Superkupa Španije nakon što su je osvajali 1983., 1991., 1992., 1994., 1996., 2005., 2006., 2009., 2010., 2011., 2013. i 2016. godine.