Barcelona srušila Dortmund, Inter slavio u Češkoj, infarktna završnica u Leipzigu

Nogometaši Barcelone su na Camp Nou s 3:1 pobijedili Borussiju Dortmund u petkom kolu grupne faze Lige prvaka i tako osvojili prvo mjesto u grupi F.

Messi je u jubilarnoj 700. utakmici za Barcelonu postigao gol za 2:0 u 33. minuti. Među strijelce su se još upisali Suarez u 29. minuti, te Griezmann u 67. minuti, a oba puta je asistent bio fenomenalni Argentinac.

Počasni gol za njemačku momčad zabio je Jadon Sancho u 77. minuti utakmice.

U drugoj utakmici ove grupe Inter je u Češkoj nadigrao Slaviju sa 3:1 i tako ostao u igri za osminu finala.

Talijani su poveli u 19. minuti pogotkom Martineza. U 36. vidjeli smo nesvakidašnju situaciju. Inter je zabio za 2:0, no gol Lukakua je poništen, a sudac je nakon pregleda VAR-om dosudio penal za Slaviju zbog prekršaja De Vrija na Olayinki. Jedanaesterac je realizirao Souček.

Lukaku se u drugom dijelu ipak upisao na listu strijelac pogotkom za 2:1 u 80. minuti. Do kraja utakmice Martinez je još jednom poentirao, ovog puta za 3:1 u 88. minuti.

Na tablici je prva Barcelona s 11 bodova, Dortmund i Inter imaju po sedam, a Slavia je posljednja s dva osvojena boda.

U derbiju grupe E branitelj naslova Liverpool i Napoli su remizirali 1:1. Talijani su poveli u 21. minuti preko Mertensa, a Englezi su izjednačili u 66. minuti pogotkom glavom Lovrena nakon ubačaja iz kuta.

‘Redsi’ su tražili pobjedu kojom bi osigurali prvo mjesto u grupi i plasman prolaz u osminu finala. No, sada im prijeti eliminacija iz Lige prvaka ako u posljednjem kolu izgube na gostovanju kod RB Salzburga, a Napoli na svom terenu pobijedi Genk.

Nogometaši Benfice bili su na korak do iznenađenja, imali su 2:0 u gostima kod RB Leipziga, ali su Nijemci uspjeli izjednačiti.

Golove za portugalsku momčad postigli su Pizzi (20) i Carlos Vinicius (59), dok je Forsberg iz penala u 89. minuti, te šestoj minuti sudačke nadoknade spasio domaćine od poraza.

U drugoj utakmici ove grupe Zenit je nadigrao Lyon 2:0 golovima Dzyube (42) i Odzoeva (84).

Na tablici je prvi Leipzig s 10 bodova, Lyon i Zenit imaju po sedam bodova, a Benfica je na začelju sa četiri boda. U zadnjem kolu igraju Lyon i Leipzig, te Benfica i Zenit.

U grupi H Ajax je pobjedom u gostima kod Lillea sa 2:0 stigao na korak do osmine finala. ‘Kopljanici’ su poveli već u drugoj minuti preko Ziyecha, a konačnih 2:0 postavio je Promes u 59. minuti.

Vodeći Ajax ima 10 bodova, Chelsea i Valencia imaju po osam, a Lille je posljednji s tek jednim osvojenim bodom.