Barcelona tek u finišu razbila otpor Atletica i stigla na korak do titule!

Nogometaši Barcelone napravili su ogroman korak ka tituli prvaka Španije slavivši nad druoplasiranim Atleticom rezultatom 2:0.

Susret na Nou Campu išao je samo u jednom smjeru, posebno nakon što je Diego Costa dobio direktan crveni karton zbog žestokih prigovora arbitru Manzanu u 28. minuti susreta.

Atletico je nakon toga zaigrao totalno defanzivno, te su se redale prilike pred golom Jana oblaka. Slovenac je sjajno branio, ali je kapitulirao u samom finišu meča.

Najprije je u 85. minuti Luis Suarez postigao prelijep pogodak, a dvije minute kasnije nakon kontranapada Lionel Messi je napravio još jednu u nizu čaroliju iz svog repertoara, poigrao se sa defanzivcima Atletica i postavio konačnih 2:0.

Barcelona sada sedam kola prije kraja ima 11 bodova prednosti nad Atleticom i morali bi se desiti zaista pravo čudo da ostane bez titule.