Barcelona teže od očekivanog trijumfovala na Camp Nou!

Barcelona je upisala 14. pobjedu u susretu 20. kola španske La Lige kada su na svom Nou Campu pobijedili Leganes rezultatom 3:1.

Katalonci su dobru igru i veliku dominaciju krunisali pogotkom Dembelea na asistenciju Jordi Albe, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U 57. minuti Braithwaite postiže pogodak za 1:1, što je bio razlog za alarme na Nou Campu. Samo sedam minuta nakon gostujućeg gola, Valverde je posegnuo za izmjenom, a u igru je ušao Messi.

Samo par minuta nakon njegovog ulaska, na rezultatu je ponovo bio rezultat koji odgovara Barceloni. Pogodio je Luis Suarez i postao peti najbolji strijelac u historiji kluba.

Barcelona je nakon toga mirno meč privela kraju, a onda u 92. minuti Messi koristi novu asistenciju Jordija Albe i postavlja konačnih 3:1.