Barcelona u magičnoj noći savladala Betis, debi iz snova za Griezmanna

Ekipa Barcelone je u drugom kolu La Lige na Camp Nou ubjedljivo savladala Real Betis rezultatom 5:2.

Da će Betis biti tvrd orah za sve veće klubove u Španiji, govori i pogodak kojeg su postigli u 15. minuti. Nakon nepažnje veznog reda Katalonaca, sjajan napad je izvela Rubijeva ekipa kojeg kruniše novo pojačanje, Nabil Fekir.

Stvari prije odlaska na odmor je uspio popraviti također novi igrač, ovoga puta u rosteru Barcelone. Sergi Roberto je fenomenalno uposlio Griezmanna koji matira Martina Fernandesa za poravnanje rezultata.

U drugom poluvremenu Barcelona je ubacila u brzinu više i tu je bio kraj nadanjima gostujućeg tima. Prvo je Griezmann fantastično pogodio za 2:1 u 50. minuti i tako krunisao svoj debi na Camp Nou, da bi Perez povisio na 3:0 samo šest minuta kasnije.

Već u 60. minuti bilo je 4:0. Iskusni Jordi Alba koristi savršen osjećaj za napad i riješava pitanje pobjednika na Camp Nou.

Prava golijada nastavila se i u nastavku utakmice. Za 5:1 je u 77. minuti pogodio Vidal, a dvije minute kasnije je Moron smanjio rezultat na 5:2.

Moron je tako postavio konačan rezultat ovog dvoboja u kojem je branitelj titule upisao prvu pobjedu ove sezone i tako popravio dojam iz prvog kola.