Barcelona u najboljoj utakmici sezone razbila Sevillu na Camp Nou

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nouu u okviru osmog kola La Lige ekipu Seville rezultatom 4:0.

Revija spektakularnih golova otvorena je u 27. minuti. Semedo je ubacio s lijeve strane, a Suarez se sjajno snalazi u šesnaestercu i makazicama neobranjivo dovodi Barcelonu u vodstvo.

Samo četiri minute kasnije Vidal koristi odlično proigravanje Arthura i udvostručuje prednost, a furioznih osam minuta domaćina kompletira Dembele na fantastičan način.

Ponovo je Arthur bio asistent, lopta je došla do Francuza koji se fenomenalno oslobađa čuvara i rutinski matira golmana za 3:0.

Na novi gol se čekalo do 78. minute, a onda je na scenu stupio Messi koji prekrasno pogađa iz slobodnog udarca.

Barcelona je nakon toga upala u velike probleme s obzirom da su dobili dva crvena kartona, ali su uspjeli sačuvati prednost i mirno utakmicu provesti kraju.

Katalonci su se ujedno probili na drugo mjesto La Lige sa dva boda manje u odnosu na lidera Real Madrid, dok je Sevilla na šestoj poziciji.