Barcelona u potpunosti razbila Real Madrid na Santiago Bernabeu i stvorila ozbiljnu prednost na tabeli

BarcelonaRMC

Nogometaši Barcelone u sjajnom El Clasicu pregazili su Real Madrid na gostovanju rezultatom 4:0 i tako se učvrstili na vrhu tabele španske La Lige sa šest bodova viška.

Barcelona je u sjajnoj formi dočekala najvažniju utakmicu sezone i to se na kraju vidjelo. Ipak, Real je nešto bolje i ofanzivnije otvorio utakmicu, no Katalonci su ofanzivce Madriđana hvatali u ofsajd zamkama tokom cijelog prvog poluvremena.

Svi na stadinu Santiago Bernabeu mislili su da je Real poveo u 30. minuti kada je Kylian Mbappe sjajno lobovao golmana gostiju, ali je nakon VAR intervencije dosuđen ofsajd.

U prvom poluvremenu izdvaja se još i pokušaj Viniciusa Juniora koji je otišao pored gola, kao i loša reakcija Laminea Yamala u situaciji jedan na jedan kada je mlako šutirao u golmana Andrija Lunina.

Bez golova se otišlo na odmor, a onda u nastavku rapsodija Katalonaca. Proigrali su fantastično i razbili svog najomraženijeg rivala.

Sve je krenulo od Roberta Lewandowskog. Sjajni Poljak je s dva gola u tri minute doveo Real na koljena.

Lewandowski je prvo u 54. minuti sjajno pogodio u situaciji jedan na jedan, a onda je tri minute kasnije udarcem glavom doveo Katalonce na prag pobjede.

Real se u potpunosti otvorio u završnici utakmice, a to je ostavilo prostora za kontre Barcelone. Jednu takvu iskoristili su 10 minuta prije kraja.

Raphinha je poslao loptu na desnu stranu za Laminea Yamala, a senzacionalni Španac slabijom nogom zakucava loptu iza nemoćnog Andrija Lunina.

Konačnih 4:0 za goste postavio je Raphinha u 85. minuti nakon što je istrčao pred Lunina i lobovao ga vrlo atraktivnim udarcem.

Barcelona nakon 11 odigranih utakmica ima šest bodova prednosti u odnosu na Real i sigurno drži prvo mjesto. U narednom kolu La Lige, ‘Blaugrana’ dočekuje gradskog rivala Espanyol u lokalnom derbiju, dok Real ide na gostovanje Valenciji.