Bayer Leverkusen ipak nije ‘neuništiv’! Prvak Njemačke poražen u Bundesligi nakon 35 utakmica

Bayer Leverkusen večeras je poražen u utakmici drugog kola njemačke Bundeslige od strane RB Leipziga, koji je slavio rezultatom 3:2.

Dakle, ovo je bio prvi poraz popularnih ‘Apotekara’ poslije maja 2023. godine i 34. kola Bundeslige, te 3:0 poraza od ekipe Bochuma, pa je tako prekinuta serija od 35 mečeva bez poraza.

Prvi pogodak vidjeli smo tek u 39. minutu utakmice. Jeremie Frimpong je donio vodstvo Leverkusenu, da bi samo šest minuta kasnije na 2:0 povećao Florian Wirtz.

Međutim, igrao se sedmi minut nadoknade kada fantastičnu loptu Henrichsa koristi Kampl i smanjuje prednost aktuelnog šampiona Njemačke za 2:1 na poluvremenu.

Nakon nešto više od pet minuta igre u nastavku vidjeli smo novu loptu u mreži domaćina, ali je pogodak Lukebe poništio VAR zbog ofsajda. Ipak, Openda na asistenciju Šeška pogađa u 57. minutu za poravnanje.

Isti nogometaš 10 minuta prije kraja regularnog toka susreta postiže i pobjedonosni pogodak za RB Leipzig. Ovog puta je asistenciju upisao Nusa.

Naredno kolo Bundeslige ekipi Bayer Leverkusena donosi gostovanje Hoffenheimu, dok će igrači RB Leipziga pred svojim navijačima dočekati Union Berlin.