Bayern jedva protiv četvrtoligaša, Ibišević strijelac u pobjedi Herthe!

Jučer su u Njemačkoj igrane utakmice šesnaestine finala kupa, a najzanimljiviji susret bio je onaj između četvrtoligaša Rodinghausena i Bayerna u kojem je aktualni njemački prvak teškom mukom došao pobjede od 2:1.

Momčad Nike Kovača dominantno je ušla u utakmici i nakon samo 13 minuta igre vodila 2:0. Bavarci su poveli u osmoj minuti pogotkom Wagnera, asistent je bio Renato Sanches.

Samo pet kasnije, razigrani Sanches je izborio kazneni udarac koji je uspješno realizirao Thomas Muller. U 24. minuti Bayern je dobio novi jedanaesterac, srušen je Goretzka, a priliku da odličnu igru okrunili golom dobio je Sanches, ali je pogodio okvir gola.

U nastavku je Bayern osjetno pao, a Rodinghausen je to iskoristio te u 49. minuti smanjio rezultat pogotkom Meyera. Nakon toga je četvrtoligaš zagospodario terenom, a Bayern se s puno problema u igri branio do samog kraja utakmice.

Skupa momčad Bavaraca na kraju je uspjela sačuvati prednost i izboriti prolazak u osminu finala.

U ostalim susretima šesnaestine finala Njemačkog Liga kupa Wolfsburg je pobijedio Hannover 2:0 pobjedom u gostima pogotcima Mehmedija u 20. i Weghorsta u 90. minuti.

Hertha je s 2:0 izbacila Darmstadt, a prvi gol je postigao Vedad Ibišević u 64. minuti, a drugi Mittelstadt u 88. minuti. Paderborn je s 3:0 bio bolji od Chemie Leipziga, Düsseldorf je s 5:1 slavio kod Ulma, a Heidenheim je s 3:0 bio bolji od Sandhausena.

HSV je u gostima kod Wehena upisao 3:0 pobjedu, a Augsburg je nakon 2:2 u regularnom dijelu, u produžecima postigao gol i s 3:2 srušio Mainz.