Bayern Munchen na krilima Comana srušio Augsburg!

Nogometaši Bayerna pobijedili su na WWK Areni u okviru 22. kola Bundeslige ekipu Augsburga rezultatom 3:2.

Već u 14. sekundi Augsburg je izveo odličnu akciju, a nesretni Leon Goretzka je poslao loptu u svoju mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

U 17. minuti ekipa Nike Kovača dolazi do izjednačenja. Kingsley Coman je bio priseban u šesnaestercu te iz prve zatresao mrežu domaćih.

Reviju golova u prvom dijelu prvog poluvremena nastavio je Dong-Won Ji u 23. minuti kada je zakucao loptu u mrežu.

U trećoj minuti sudijske nadoknade Coman ponovo postiže pogodak za 2:2 uoči odlaska na odmor. Francuz je konačno proradio i upravo je on zaslužan za trijumf ekipe.

Već u devetoj minuti nastavka Bayern dolazi do preokreta. David Alaba je nakon odlične akcije poslao loptu u mrežu za, ispostavit će se, konačnih 2:3. Asistenciju je upisao Coman.