Bayern nakon penala prošao u polufinale Kupa, Spahić se povrijedio

Bayern je posljednji polufinalista DFB Pokala nakon što je teškom mukom poslije boljeg izvođenja penala izbacio Bayer Leverkusen sa ukupnih 3:5.

Prvih 45 minuta je bilo mnogo manje uzbudljivije za razliku od drugog poluvremena. Jedino vrijedno spomena iz prvog dijela je prilika Muellera iz 40. minute te povreda Benatie u 34. minuti što je novi problem za Guardiolu.

Gosti iz Bavarske su u nastavku krenuli po pobjedonosni pogodak, u 60. minuti poništen je gol Lewandowskom zbog diskutabilnog prekršaja nad Toprakom. Poljak je imao sjajnu priliku u 66. minuti, ali je njegov udarac zaustavio večeras izvanredni Leno.

Do kraja regularnih 90 minuta gosti su imali nešto više od igre, ali su pobjedu mogli odnijeti Apotekari. Bellarabi je u sudijskoj nadoknadi poslao oštru prizemnu loptu u kazneni prostor, ali je na drugoj strani zakasnio Brandt.

U produžecima manje-više ista slika kao u regularnom dijelu susreta, fudbaleri Bayerna su bili nešto agilniji, ali su i domaći nekoliko puta zaprijetili, dobre šanse su propustili Goetze na jednoj te Brant na drugoj strani. Ipak, mreže su mirovale pa je pobjednik odlučen boljim izvođenjem penala.

Već u prvoj seriji Neuer je odbranio penal Drmiću, dok su njegovi saigrači Mueller, Lewandowski, Alonso, Goetze i Alcantara bili sigurni te je tako Bayern prošao dalje sa 3:5.

Bh. reprezentativac Emir Spahić je bio na svom nivou, iskusni štoper se povrijedio u 87. minuti, na kratko se vratio u teren, ali nije mogao nastaviti meč te je zamijenjen dvije minute poslije.