Bayern niže poraze, Nihad Đedović ponovo sjajan

U susretu petog kola grupe C Eurolige košarkaši Fenerbahčea ostvarili su pobjedu (93:86) nad Bayernom u Minhenu te tako Bavarce udaljili od druge faze takmičenja.

U odličnoj atmosferi Audi doma Bayern je držao prednost do početka druge četvrtine (29:28), no kada su Turci preuzeli vodstvo nisu ga ispuštali do kraja utakmice. Imao je Fenerbahče u 32. minuti najvećih 77:63, a minutu i pol prije kraja trojkom Đedovića stigao je Bayern na 84:88, no nije do kraja uspio zakomplicirati susret.

Nihad Đedović je pružio još jednu sjajnu partiju. Susret je završio sa 16 poena i pet asistencija. U redovima domaćina dobri su još bili Micić sa 16, te Schaffartzik i Bryant sa po 15 poena.

Kod Fenera je veliku večer imao Goudelock koji je protivnički koš zasuo sa čak deset trica (rekord Eurolige) i 34 poena, a pratio ga je Bogdanović sa 18.