Bayern prejak za Eintracht: Pukla ‘petarda’ na Allianz Areni

Bayern je za Eintracht ipak klasa više. Znalo se to i prije utakmice 27. kola njemačke Bundeslige. Bavarci su nadigrali goste iz Frankfurta s uvjerljivih 5:2.

Domaćini su poveli u 17. minuti pogotkom Goretzke nakon asistencije Mullera. Muller se u 41. minuti upisao i na listu strijelaca pogodivši protivničku mrežu nakon centaršuta Daviesa.

Lewandowski u 46. minuti pogađa za 3:0 i postiže svoj 27. prvenstveni pogodak ove sezone. Nakon toga se Bayern malo opustio, a Eintracht iz dva kornera i dva pogotka Hintereggera za samo tri minute smanjuje na 3:2.

No, Bavarci ubrzo pojačavaju ritam i dolaze do novog pogotka. U 61. minuti Davies zabija za 4:2 nakon pogreške gostujuće obrane.

U 74. minuti Hinteregger je i treći put zatresao mrežu. Nažalost po njega, pogodio je vlastitu mrežu nakon nespretne reakcije i Bayern dolazi do velikih 5:2. Na kraju se to pokazao kao konačan rezultat.

Bayern je ovom pobjedom povećao svoju prednost na vrhu tablice na četiri boda ispred drugoplasirane Borussije Dortmund.