Bayern preživio nezgodni Werder i ostvario važnu pobjedu!

Bayern je u 30. kolu njemačke Bundeslige na Allianz Areni ugostio Werder Bremen i slavio sa  minimalnih 1:0.

Werder je posljednji poraz u Bundesligi pretrpio u decembru prošle godine, a i u ovoj utakmici su već od samog početka pokazali Bayernu da neće tako lako stići do pobjede.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a izabranici Nike Kovača su se mučili da stignu do pogotka.

U nastavku je Bayern zaigrao puno bolje, a nakon što je Veljković u 58. minuti u ekipi Werdera dobio crveni karton Bavarci su žestoko krenuli u napad.

Trud se isplatio u 75. minuti kada je Sule pucao na gol, a lopta se odbila od igrača Werdera i prevarila gostujućeg golmana za vodstvo Bavaraca od 1:0, što je na kraju bio i konačan ishod utakmice.