Bayern savladao Olympiakos i pridružio se Juventusu

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Allianz Areni u okviru 4. kola grupne faze Lige prvaka ekipu Olympiakosa rezultatom 2:0 te su tako zadržali stopostotni učinak nakon četiri odigrane utakmice.

Nakon dvocifrenog broja prilika, Bayern je stigao u vodstvo u u 69. minuti. Strijelac je bio Lewandowski koji se sjajno snašao nakon centaršuta Comana.

I dalje je Bayern dominirao, ali se tek minut prije kraja meča riješili pitanje pobjednika kada je Perišić postavio konačnih 2:0.

Bayern je prvi na tabeli grupe B s 12 osvojenih bodova i već je osigrao plasman u osminu finala Lige prvaka budući da imaju osam bodova više od drugoplasiranog Tottenhama i devet od trećeplasirane Zvezde, koji večeras igraju svoj međusobni duel.