Bayern se lagano obračunao sa Leipzigom i osvojio DFB pokal!

Ekipa Bayerna pobjedom protiv Leipziga rezultatom 3:0 osvojila je Kup Njemačke i tako kompletirala novu duplu krunu ove sezone.

Igrala se 29. minuta kada je Bayern stigao u vodstvo. Coman i Alaba napravili su višak na lijevoj strani, Austrijanac je centrirao u peterac Leipziga, a na pravom mjestu bio je Robert Lewandowski koji se sjajno izvukao i glavom matirao nemoćnog protivničkog golmana za vodstvo Bavaraca.

Prilike su se redale i na jednoj i na drugoj strani, a pitanje pobjednika odlučeno je u 78. minuti.

Coman je maestralno primio jednu loptu na vrhu kaznenog prostora, prošao je kroz odbranu Leipziga i silovitim udarcem pogodio za 2:0.

Bayern se tu nije zaustavio i nastavio je s napadima prema golu Leipziga, a konačnih 3:0 postavio je Lewandowski u 86. minuti, što je bio konačan rezultat finala.