Bayern slavio kod Hoffenheima i došao do šeste uzastopne pobjede!

Nakon gotovo mjesec dana pauze večerašnjom utakmicom Hoffenheima i Bayerna počeo je drugi dio sezone njemačkog nogometnog prvenstva.

Bayern je kao gost u okviru 18. kola Bundeslige pobijedio na gostovanju Hoffenheim sa 3:1.

Bolju igru i terensku nadmoć Bayern je okrunio u zadnjih deset minuta prvog poluvremena kada je Leon Goretzka postigao dva pogotka u 34. i 45. minuti za veliku prednost.

U nastavku je Hoffenheim smanjio preko Schulza u 59. minuti, ali do kraja nije uspio ozbiljnije ugroziti gol aktualnog njemačkog prvaka. Kovačeva momčad je u samom finišu potvrdila trijumf pogotkom Lewandowskog u 87. minuti susreta.

Bayern je ovom pobjedom vodećoj Borussiji Dorrmund došao na samo tri boda zaostatka, ali i uz susret više.