Bayern sve bliži tituli prvaka Bundeslige: Union Berlin od Lewandowskog i ekipe doživio debakl na Allianz Areni

Igrači Bayern Munchena su u okviru 27. kola njemačke Bundeslige pobijedili ekipu Union Berlina sa visokih 4:0.

Bila je to još jedna brutalna utakmica ‘Bavaraca’ kojima je ovo 20. pobjeda ove sezone što se tiče prvenstva i ponovo imaju sedam bodova više od drugoplasirane Borussije Dortmund.

Prvi pogodak stigao je već u 16. minutu susreta, kada se Kingsley Coman upisao u strijelce, da bi poslije svega devet minuta Nianzou duplirao prednost domaćih.

Pred kraj prvog poluvremena Robert Lewandowski iz jedanaesterca Bayernu donosi tri pogotka razlike. Na samom otvaranju drugog dijela poljska “gol mašina” postavlja konačnih 4:0.

Popularni ‘Lewa’ je lider liste strijelaca Bundeslige sa 31 pogotkom na svom kontu, drugi je Schick iz Bayera, dok treću poziciju zauzima Haaland iz Borussije.