Bayern u drugom poluvremenu slomio otpor Stuttgarta!

Ekipa Bayerna upisala je sigurnu pobjedu u pretposljednjem meču 19. kola njemačke Bundeslige protiv Stuttgarta na svojoj Allianz Arena rezultatom 4:1.

Igrala se peta minuta kada je Lewandowski ostavio povratnu loptu za Thiaga, a bivši veznjak Barcelone pogađa za vodstvo Bavaraca, ali slavlje je trajalo samo do 26. minute s obzirom na to da je Donis pogodio za 1:1. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U 55. minuti Gentner je postigao autogol i nespretno je donio novo vodstvo Bayernu, a deset minuta nakon toga Lewandowski nije uspio realizovati kazneni udarac. Ipak, u 71. minuti Goretzka je potvrdio sjajnu formu u kojoj se nalazi i postigao je pogodak za 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Lewandowski 84. minuti.

Ovom pobjedom Bayern je stigao do brojke od 42 osvojena boda, šest manje od Borussije Dortmund koja je na prvom mjestu sa 48 bodova. Stuttgart je na 16. poziciji.