Bayern u veličanstvenoj atmosferi slavio u derbiju Bavarske

Ekipa Bayern Munchena slavila je danas kao domaćin u 25. kolu Bundeslige protiv Augsburga rezultatom 2:0.

Navijači ekipe iz Minhena proslavili su na današnjem susretu 120. rođendan kluba, a u tu čast napravili su koreografiju na sve četiri tribine Allianz Arena stadiona.

Bayern je imao više od igre tokom čitavog susreta, ali su izabranici Hansija Flicka strahovali za trijumf sve do 91. minuta susreta.

Domaćin je do vodstva došao u 53. minuti susreta, a strijelac je bio Thomas Muller. Imali su potom svoje šanse i gosti, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže. Gost je u 89. minuti postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

U završnici utakmice Bayern je postigao i drugi pogodak, a strijelac je nakon asistencije Gnabryja bio Goretzka.

Bayern sada ima četiri boda više od drugoplasirane Borussije Dortmund (51), dok je treći RB Leipzig sa 50 osvojenih bodova. Augsburg je na 14. sa 27 bodova.