Belgija lako porazila Tunis sa 5:2!

Belgija je u okviru drugog kola Mundijala u Rusiji lagano savladala selekciju Tunisa sa 5:2, i tako se plasirala u osminu finala, jer su iz dvije utakmice odnijeli 6 bodova.

Već u 6. minuti Eden Hazard je sa bijele tačke donio prednost Belgiji, i od tada je svima na stadionu bilo jasno da se Tunisu sprema debakl. U 16. minuti Lukaku povisuje na 2:0, da bi Bronn u 18. ipak dao tračak nade tunižanima pogotkom za 2:1. Ipak, Lukaku je prije kraja poluvremena postigao svoj drugi pogodak i tako Belgiji vratio sigurnije vodstvo.

Gdje su stali u prvom poluvremenu, u drugom su samo nastavili. Hazard je u 51. minuti povisio na 4:1, a nakon niza prilika Batshuayi je u sudijskoj nadoknadi pogodio za 5:1, da bi Khazri u 93. postavio konačnih 5:2.

Belgija je sada prvoplasirana momčad koja putuje u osminu finala, a Englezi će imati priliku da protiv Paname osiguraju isti plasman.