Belgija nakon dramatične završnice savladala Brazil i plasirala se u polufinale!

U drugoj utakmici četvrtfinala sastali su se Brazil i Belgija, u ‘finalu prije finala’. Fantastična utakmica u kojoj je pobjedu odnijela selekcija Belgije rezultatom 1:2, koja će u polufinalu igrati sa Francuskom.

Belgija je nakon prekida stigla u vodstvo u 13. minuti. Chadli je ubacio loptu iz kornera, a nesretni Fernandinho je pogodio vlastitu mrežu.

Belgijanci su vrebali svoju priliku iz kontranapada, a nakon pola sata igre su je dočekali. Nakon brazilskog kornera Lukaku je poveo kontru sa svoje polovine, asistirao je De Bruyneu koji matira Alissona rutinski za 2:0.

U 75. minuti je Renato Augusto iskoristio maestralnu asistenciju Roberta Firmina i tako matirao Coutroisa iz teške situacije i smanjio rezultat na 1:2.

Posljednju priliku Brazil je imao u 90+3. minuti kada je Neymar šutirao sa 20 metara, ali je Courtois čudesnom intervencijom spasio svoj gol i donio pobjedu svojoj reprezentaciji, odnosno plasman u polufinale gdje će igrati protiv Francuske.

Sutra se igraju preostala dva četvrtfinalna para, a sastaju se Švedska – Engleska (16) i Rusija – Hrvatska (20).