Benfica u Beogradu na pogon turskih zvijezda razbila Zvezdu, Leverkusen opravdao ulogu favorita protiv Feyenoorda

BenficaCZV

Nogometaši Benfice su u prvom kolu Lige prvaka savladali beogradsku Crvenu zvezdu na stadionu “Rajko Mitić” rezultatom 2:1 i tako na najbolji način otvorili nastup u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.

Gosti su poveli već u devetoj minuti utakmice, a u strijelce se upisao turski reprezentativac Kerem Akturkoglu da bi 20. minuta kasnije još jedan Turčin Orkun Kokcu udvostručio prednost portugalskog sastava i to fenomenalnim pogotkom iz slobodnjaka.

Nastavak je donio bolju igru Beograđana i zaslužen pogodak u 86. minuti susreta kada je pogodio Milson nakon asistencije Cherifa Ndiayea.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je susret okončan pobjedom Benfice rezultatom 2:1.

Zvezda će u sljedećem kolu Lige prvaka gostovati u Milanu kod Intera, dok će Benfica na svom terenu ugostiti sastav madridskog Atletica.

U drugoj utakmici u ovom terminu, Bayer Leverkusen je razbio Feyenoord, bilo je 4:0 za goste iz Njemačke, a u strjielce su se upisali Florian Wirtz dvaput, Alejandro Grimaldo te Timon Wellenreuther koji je postigao autogol.

Sljedeće kolo Lige prvaka nam donosi duel Girone i Feyenoorda te Bayer Leverkusena i Milana.