Benzema promašivao, ali nije bio tragičar: ‘Kraljevi’ slavili u Osasuni i praktično stavili ruke na trofej La Lige

Nogometaši Real Madrida upisali su još jednu pobjedu u La Ligi. ‘Kraljevi’ su ovog puta savladali Osasunu rezultatom 3:1 u sklopu 33. kola.

David Alaba doveo je svoj tim u vodstvo na teškom gostovanju, a samo minut kasnije rezultat je poravnan.

Ante Budmir matirao je Courtoisa u stigao do svog sedmog gola u ovoj sezoni španskog takmičenja.

Konačan rezultat prvog dijela postavio je Marco Asensio golom u 45. minuti.

U drugom poluvremenu vrijedan pomena je i podatak da je Karim Benzema u razmaku od 52. do 59. minute promašio dva jedanaesterca.

I kad se očekivao posljednji sudijski zvižduk, trijumf Reala potvrdio je Lucas Vazquez na asistenciju Viniciusa.

Real Madrid nakon ovog trijumfa doslovno ima ruke na trofeju budući da im je do kraja takmičenja potrebno da upišu svega dvije pobjede za pobjednički tron.

S druge strane, Osasuna je na odličnoj devetoj poziciji La Lige sa 44 boda iz 33 odigrane utakmice ove sezone.

U utakmicama odigranim ranije danas, Atletico Madrid je remizirao sa Granadom 0:0, dok je Getafe slavio sa 2:0 u gostima kod Celte.