Beograd ‘progutao’ Norvežane! Nakon Dinama i Crvena zvezda pokupila kartu za Ligu prvaka

Aktuelni šampion Srbije, Crvena zvezda, plasirala se u ligašku fazu Lige prvaka nakon što je večeras na domaćem terenu savladala Bodo Glimt rezultatom 2:0, odnosno sa ukupnih 3:2.

Od prvog minuta je Zvezda pritiskala rivala koji je u Beograd donio prednost od 2:1 iz prve utakmice. Nakon nekoliko pokušaja erupcija oduševljenja na Marakani dogodila se u 24. minutu. Bruno Duarte je sa penala zabio za 1:0.

Nastavio je domaćin redati napade i poslije prvog pogotka. Pogodili su igrači srbijanskog prvaka i prečku, te je pravo čudo kako na odmor nisu otišli sa većom prednošću.

U drugom poluvremenu ništa posebno sve do 58. minuta susreta. Elšnik je izveo korner, a Uroš Spajić najbolje skače, trese mrežu gostiju i postavlja konačnih 2:0.

Očekivano su Norvežani krenuli ofanzivnije na gol Zvezde, no tu definitivno nije bilo nekih šansi zbog kojih bi srbijanski tim mogao strahovati.

Dakle, na kraju se rezultat nije promijenio i ostalo je 2:0 za Crvenu zvezdu koja je tako ostvarila plasman u ligašku fazu najelitnijeg klupskog takmičenja.