Vaterpolisti Srbije osvojili su naslov prvaka Evrope, dok je u finalu večeras u Areni Beograd pala selekcija Mađarske rezultatom 10:7.
Selekcija Srbije po deveti je put osvojila naslov najbolje selekcije Evrope i došla je do prve evropske medalje nakon dugih osam godina čekanja. U vaterpolo klasiku Delfini su pred ispunjenom Arenom Beograd savladali velikog rivala Mađarsku sa 10:7.
Sjajan vaterpolo se igrao od prvog minuta. Na golu Srbije je Milan Glušac bio fenomenalan, a nakon prve dionice domaća selekcija je imala prednost od jednog gola, 3:2. Mađari s dva vezana gola preokreću na startu nastavka.
Glušac je držao Srbe u igri u narednim minutama. Domaćin preko Vica zabija gol za novo vodstvo (5:4), no na odmor se odlazi sa egalom, 5:5. Srbija u trećoj dionici ipak odlazi i na plus dva. Zabijali su Mandić i Martinović, a zatim Mandić nije iskoristio priliku da tim odvede na plus tri.
Glušac je briljirao među stativama. Mađari su došli na 7:6, ali propustili su šansu da se skroz vrate u meč. Dugo je na semaforu stajao rezultat 7:6 u korist reprezentacije Srbije. Sredinom posljednje dionice Mandić pogađa za plus dva, 8:6 i Srbija je koračala prema zlatu.
Ubrzo je sve bilo i gotovo. Mađari se raspadaju, Srbi sve šanse koriste i na kraju u spektakularnoj atmosferi koja će se zasigurno dugo pamtiti dolaze do trijumfa i titule prvaka Evrope.










