BiH senzacionalno srušila Latviju, Hrvatska uvjerljiva protiv Švedske

Košarkaške reprezentacije BiH i Hrvatske pobjedama su započele svoje nastupe u kvalifikacijama za EuroBasket 2021. godine.

Bosna i Hercegovina pobijedila je u Rigi reprezentaciju Latvije sa 61:62, dok je Hrvatska u Zagrebu nadigrala Švedsku s uvjerljivih 75:56.

Izabranici izbornika Vedrana Bosnića stigli su do velikoj trijumfa zahvaljujući sjajnoj igri u posljednjoj četvrtini kada su napravili veliki preokret, ostavivši domaće igrače bez koša čak osam minuta.

No, nakon posta od osam minuta, Latvija je potom za manje od minute napravila seriju od sedam poena i ponovo preuzela vodstvo 40 sekundi prije kraja dvoboja.

BiH je dva uzastopna napada ostala bez koša, ali su i domaći igrači griješili, pa je Vrabac u samoj završnici uspio ponovno dovest svoju reprezentaciju u vodstvo od 62:61.

Latvija je imala napad za pobjedu, ali je Meiers promašio šut u posljednjim sekundama te su igrači BiH mogli početi s velikim slavljem.

Najefikasniji u BiH bili su Edin Atić s 15 i Miralem Halilović s 13 koševa, dok su se kod Latvije istaknuli Martin Laksa i Martins Meiers sa po 13 koševa.

Sljedeći susret u kvalifikacijama reprezentacija BiH igra u ponedjeljak kada u Tuzli dočekuje reprezentaciju Grčke koja je nadigrala Bugarsku sa 73:63.

Hrvatska je susret riješila u prvih 15 minuta igre kada je ostvarila veliku prednost od 25 razlike (31:6). Do kraja dvoboja nije bilo nepotrebne drame i Hrvatska je ostvarila sigurnu pobjedu na početku kvalifikacija.

Mateo Drežnjak je sa 16 koševa bio najraspoloženiji kod Hrvatske, dok je Tobias Borg s 11 koševa predvodio Švedsku.

U drugoj utakmici ove grupe Nizozemska je iznenađujuće u Ankari pobijedila Tursku sa 72:65. Upravo će Nizozemska biti sljedeći protivnik Hrvatske, u ponedjeljak u Almereu.