BiH teškim porazom od Nizozemske otvorila takmičenje u Ligi nacija, Njemačka bez milosti protiv Mađarske

NizozemskaBiH

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena na startu Lige nacija od selekcije Nizozemske visokim i teškim rezultatom 5:2.

Nizozemska je bolje otvorila utakmicu i povela već u 13. minuti susreta golom Joshue Zirkzeea. Simonsov šut je izblokiran, lopta je došla do Zirkzeea, a napadač Manchester Uniteda je sjajnim udarcem glavom matirao Vasilja za 1:0 domaćina.

Zmajevi su se vratili u život u 27. minuti susreta. Nakon kombinacije nekoliko nogometaša, lopta je došla do Huseinbašića koji je majstorski uposlio Demirovića, a napadač Stuttgarta je sjajno reagovao i donio izjednačenje rezultata.

Nizozemci su sjajno otvorili drugo poluvrijeme i već u 48. minuti imali fantastičnu šansu preko Reijndersa koji je izblokiran. Osam minuta kasnije novi gol u mreži Vasilja. Vrhunska akcija NIzozemaca, Reijnders je uposlio Gakpa koji je postigao gol na praznu mrežu za 3:1 domaće selekcije.

Tu nije bio kraj golovima na ovom susretu. Sergej Barbarez je u 68. minuti susreta šansu pružio mladom 19-godišnjem Esmiru Bajraktareviću koji mu se revanširao pet minuta kasnije. Poslao je čudesnu dubinsku loptu za Edina Džeku, a kapiten BiH je rutinski matirao golmana Nizozemske reprezentacije za 3:2.

U 88. minuti je potvrđena pobjeda selekcije Nizozemske u ovom meču. Udarac Timbera je izblokirao Gazibegovića nakon čega je intervenisao Vasilj, a lopta je stigla do Weghorsta koji je pogodio praznu mrežu za 4:2.

Do kraja susreta Nizozemci su postigli i peti gol i to preko Xavija Simonsa koji je mrežu Vasilja pogodio u 92. minuti susreta.

BiH će u sljedećem kolu već u utorak gostovati u Budimpešti kod Mađarske dok će Nizozemska na svom terenu dočekati selekciju Njemačke.

U istom terminu, Njemačka je sa 5:0 pregazila Mađarsku i tako najavila da UEFA-ino takmičenje shvata izuzetno ozbiljno.