BiH trijumfom protiv Lihtenštajna okončali očajne kvalifikacije za EURO

Nogometna reprezentacija BiH pobijedila je Lihtenštajn u meču 10. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine rezultatom 3:0.

U prvom poluvremenu izabranici Roberta Prosinečkog nisu imali previše pravih prilika i odbrana domaćih je dobro odgovorila na napade bh tima.

Prvi gol na ovom meču BiH je postigla u 57. minuti kada je mrežu Lihtenštajna “načeo” defanzivac Eldar Čivić. Ubrzo nakon toga, Zmajevi postižu i drugi gol preko Hodžića koji je lijepo sebi otvorio prostor, a ovaj napadač u 72. minuti postiže i svoj drugi, a za reprezentaciju BiH treći gol kojim je stavio tačku na ovaj meč.

Zmajevi su ovom pobjedom osvojili prve gostujuće bodove u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a narednu utakmicu igraju u martu kada će na domaćem terenu igrati prvi susret play-offa Lige nacija. Ime potencijalnog protivnika će se saznati u utorak.