BiH u drugom poluvremenu potvrdila pobjedu protiv Lihtenštajna

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Zenici u sklopu 5. kola kvalifikacija za Euro 2020. godine savladala Lihtenštajn rezultatom 4:0.

U prvom poluvremenu su izabranici Roberta Prosinečkog imali niz prilika, ali je jedini pogodak postigao napadač Dinamo Zagreba, Amer Gojak na lijepu asistenciju Edina Džeke u 11. minuti.

BiH je sa sličnom igrom i dominacijom na terenu nastavila i u drugom poluvremenu. Na golove se čekalo sve do 80. minuta kada Duljević sretno pogađa mrežu za potvrdu pobjede.

Lihtenštajn se nakon ovog pogotka totalno “raspao” što su ‘Zmajevi’ iskoristili za popravljanje gol razlike. Pogađali su Amer Gojak, Edin Višća, a u strijelce se upisao i Edin Džeko.

BiH će za tri dana igrati drugu utakmicu kvalifikacija protiv Armenije koja je nešto ranije danas nakon preokreta poražena od Italije.