Briljantni Paco Alcacer hat-trickom donio pobjedu Borussiji!

Ekipa Borussije Dortmund je u okviru sedmog kola Bundeslige savladala ekipu Augsburga u fantastičnoj utakmici rezultatom 4:3, a fantatstičnu partiju je odigrao napadač Alcacer.

U 22. minuti, gosti su stigli u vodstvo, a strijelac pogotka bio je Finnbogason. To je bio i rezultat prvog poluvremena, koje je bilo samo uvod u fantastičan nastavak susreta.

U 62. minuti rezervista Paco, samo tri minute pošto je ušao na teren, pogodio za 1:1. Kada su svi očekivali ofanzivu domaćih, Augsburg je opet stigao u golom Maxa u 71. minuti.

Borussija se nije predala, Paco Alcaser je u 80. minuti poravnao na 2:2, ubrzo je Gotze donio prednost Borussiji, ali Gregoritsch u 87. minuti pogađa za 3:3. Kada su svi očekivali kraj, Borussia je u 96. minuti stigla do pobjede, a strijelac pogotka bio je Paco koji je tim golom kompletirao hat-trick.