Bizarna scena u Bundesligi: Hannover ostao bez pogotka zbog – snijega!

Bizarna situacija obilježila je utakmicu 25. kola njemačke Bundeslige između posljednjeg Hannovera i Bayer Leverkusena.

Gosti iz Leverkusena slavili su u gostima kod Hannovera rezultatom 3:2, u dvoboju koji su obilježili snijeg i mećava. Bayer je nakon 28. minute igre vodio 2:0 i činilo se da će glatko do pobjede.

Međutim, na kraju je jedva pobijedio, a detalj koji je obilježio utakmicu dogodio se u 33. minuti, kada je Hannover na krajnje bizaran način ostao bez pogotka.

Japanac Haraguchi izašao je sam pred vratara Bayera, zaobišao ga i imao otvoreni šut prema golu. Lopta koju je uputio išla je ravno prema sredini kluba, ali je zapela u – snijegu!

Hannover je u nastavku golovima u 51. i 73. minuti utakmice izjednačio na 2:2, ali je Havertz donio pobjedu Bayeru u 87. minuti.

Hannover je ovim porazom ostao na pet bodova od mjesta koje vodi u doigravanje za ostanak, a do kraja je ostalo devet kola.