BIZARNO: Danska s amaterima odigrala susret protiv Slovačke!

Danska nogometna reprezentacija prolazi kroz bizarno razdoblje. Kapetan reprezentacije, Christian Eriksen, ušao je sukob sa savezom oko sponzorskih ugovora, a podržali su ga i ostali suigrači te odlučili bojkotirati reprezentaciju.

Tako se dogodilo da Danski nogometni savez (DBU) nije uspio sastaviti reprezentaciju, koja je inače deveta na FIFA-inoj ljestvici, a do prije dva mjeseca je ispala nakon lutrije kaznenih udaraca u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji od Hrvatske.

Tako su Danci bili prisiljeni pozvati nogometaše iz nižih liga, a početna postava koja je jučer istrčala u Trnavi na prijateljskom susretu sa Slovačkom izgledala je bizarno!

Na vratima se našao futsal vratar Christoffer Haagh, obranu se predvodili igrači iz druge lige, dok su se u veznom redu našla i dvojica igrača koji za kruh zarađuju u trećoj ligi, Mads BertelsenChristian Bannis.

Slovačka je danske amatere pobijedila sa samo 3:0. Pogotke su postigli Nemec u 11. minuti, Rusnak u 37. minuti i Fogt autogol u 79. minuti.

UEFA je zaprijetila Danskoj izbacivanjem iz Lige nacija, a jednako tako i iz kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine ako se ne pojave u kakvom takvom sastavu na utakmici Lige nacija protiv Walesa u ponedjeljak.