Blamaža Real Madrida i Rome, Plzen u Evropa ligi!

U posljednjoj utakmici grupne faze u grupi G viđeno je veliko iznenađenje s obzirom da su autsajderi porazili timove koji će takmičenje nastaviti u narednoj rundi.

U 37. minuti jeFedor Čalov preciznim udarcem matira nemoćnog Courtoisa i dovodi goste u vodstvo. Šest minuta bilo je dovoljno Rusima da postignu i drugi pogodak, a ovaj put Schennikov se upisao u listu strijelaca.

U 73. minuti Arnor Sigurdsson postiže svoj prvi, a za CSKA-a treći pogodak čime je riješio pitanje pobjednika i svojoj ekipi donio veliku pobjedu.

U Rimu je nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a domaći su u vodstvo stigli u 62. minuti kada Kovarik pogađa za 1:0. Samo šest minuta nakon toga Under je pogodio za 1:1 i vratio nadu Romi da može doći do pobjede, ali je odgovor domaćih bio još brži i u 72. minuti Chory pogađa za konačnih 2:1.