Blijeda partija Jusufa Nurkića u porazu Portlanda!

Košarkaši Toronta pobijedili su Portland rezultatom 119:117, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić za nešto malo manje od 20 minuta postigao je 10 poena i imao je sedam skokova.

Raptorsi su malo bolje otvorili meč te su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 31:24, a sličnu igru publika u Scotiabank areni gledala je i u drugoj dionici u kojoj je Toronto kontrolisao vodstvo, pred samo poluvrijeme stigli su i do prve dvocifrene prednosti (59:49), ali se na pauzu otišli s prednošću domaćih od sedam poena. Bilo je 61:54.

U sličnom ritmu igralo se i u drugo poluvrijeme s tim da je Toronto krajem treće dionice sve vrijeme imao dvocifreno vodstvo, a sredinom posljednje, odlučujuće četvrtine, Portland stiže do izjednačenja i ovaj meč odvodi u veoma uzbudljivu završnicu.

Na kraju, bolje su se snašli domaći igrači, a heroj je bio Kawhi Leonard koji je tri sekunde prije kraja pogodio za pobjedu svoje ekipe rezultatom 119:117.

Upravo je Leonard bio najefikasniji igrač meča sa 38 ubačenih poena uz pet asistencija i tri skoka, dok je na drugoj strani McCollum ubacio 35 poena kojima je dodao pet asistencija i četiri skoka. Bh. košakaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo nešto malo manje od 20 minuta, a u tom periodu uspio je ubaciti 10 poena i ostvariti sedam skokova.