‘Blitzkrieg’ Uniteda: Mkhitaryan i Ibrahimović za dvije minute uništili Lisice!

U posljednjoj utakmici 24. kola engleske Premier lige aktuelni šampion Leicester ugostio je na svom King Power stadionu ekipu Manchester Uniteda. Lisice igraju očajno ove sezone, nalaze se na dnu tabele i u vrlo opasnoj su zoni.

I u ovoj utakmici je šampion bio neprepoznatljiv. United ih je pregazio sa ubjedljivih 3:0, pa im slijedi velika borba za opstanak. Đavoli su poveli preko Mkhitaryana u 41. minuti, da bi Ibrahimović samo dvije minute kasnije povećao prednost.

Zlatan je ovim golom postao najstariji igrač u historiji Premier lige koji je u jednoj sezoni postigao najmanje 15 golova. Također, ovo je bio njegov 20. gol u svim takmičenjima ove sezone i prvi je igrač Uniteda još od Robina van Persieja (2012/13) koji je stigao do te brojke.

Samo što se krenulo sa igrom u drugom poluvremenu gosti iz Manchetsera su riješili pitanje pobjednika. Strijelac trećeg gola bio je Juan Mata na asistenciju Mkhitaryana.