BOG NOGOMETA: Pogledajte maestralni hat-trick Lionela Messija!

U derbiju 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je s 4:2 slavila na gostovanju kod Seville.

U fantastičnoj utakmici Sevilla je vodila dva puta, ali na krilima čudesnog Lionela Messija Barcelona je stigla do preokreta i jako važna tri boda.

Domaćini su poveli u 22. minuti nakon kontre koju je pogotkom okrunio Jesus Navas. No, Barcelona je ekspresno stigla do izjednačenja. Igrala se 26 minuta, a strijelac je bio Lionel Messi, koji je sjajno pogodio iz voleja.

U 42. minuti susreta Sevilla je ponovo povela. Pablo Sarabia je odlično uposlio Gabriela Mercada koji pogađa za 2:1 i postavlja rezultat prvog poluvremena.

Barcelona je do novog izjednačenja došla u 67. minuti. Ousmane Dembele je lijepo uposlio Messija, koji slabijom desnom nogom s ruba kaznenog prostora šalje loptu u desne rašlje za 2:2.

U 85. minuti Messi je ponovno u glavnoj ulozi. Argentinac je pokupio odbijanac i lakoćom prebacio loptu preko domaćeg vratara i tako kompletirao svoj maestralni hat-trick.

Konačni rezultat postavio je Luis Suarez u sudačkoj nadoknadi susreta, a asistent je bio sveprisutni Messi.

Barcelona je na vrhu ljestvice s 57 bodova, dok je Sevilla trenutno na 5. mjestu s 37 bodova.