Bologna u Rimu nanijela peti poraz Romi u 2020. godini

Nogometaši Rome dočekali su večeras u 23. kolu italijanske Serije A na svom terenu ekipu Bologne koja ih je savladala rezultatom 3:2.

Bologna je iz prve prilike došla do vodstva. Ricardo Orsolini je iskoristio neopreznost i lošu procjenu Chrisa Smallinga i poslao je loptu iza leđa nemoćnog golmana domaćih.

Roma je izjednačila šest minuta kasnije. Sopstvenu mrežu nespretno je zatresao Stefano Denswil.

Samo šest minuta gosti nisu imali prednost, a drugi pogodak na susretu postigao je Musa Barrow, što je ujedno i bio rezultat prvog dijela.

Nakon samo sedam minuta igre u nastavku susreta Bologna je postigla i treći pogodak. Svoj drugi pogodak na susretu postigao je Barrow.

Vučica je do kraja samo uspjela ublažiti poraz preko Mkhitaryana u 73. minuti.

Roma sada zauzima peto mjesto na tabeli sa 39 osvojenih bodova. Isto toliko ima i četvrta Atalanta, ali i utakmicu manje. Bologna je na šestoj poziciji sa 33 boda.