Boniface razočarao navijače Leverkusena, pa donio jako vrijednu pobjedu ‘Apotekarima’ protiv Eintrachta

191024Boniface

Nogometaši aktuelnog njemačkog prvaka Bayer Leverkusena danas su u utakmici sedmog kola Bundeslige na svom terenu dočekali Eintracht iz Frankfurta, te slavili rezultatom 2:1.

Ukazala se sjajna prilika za domaćina već u devetom minutu susreta. Međutim, Victor Boniface nije iskoristio priliku sa penala da donese prednost ‘Apotekarima’ i tako je jasno razočarao navijače na Bay Areni.

Kazna za neiskorištenu šansu stigla je svega sedam minuta kasnije također sa penala. Svoj udarac s bijele tačke iskoristio je odlično Marmoush i zabio za vodstvo gostiju.

Igrao se 25. minut kada je Andrich na asistenciju Terriera vratio stvari na početak. Uspio se Boniface do kraja utakmice iskupiti navijačima. Naime, ovaj Nigerijac je u 72. minutu pogodio za preokret, konačnih 2:1 i bitan trijumf ekipe Xabija Alonsa.

Bayer Leverkusen je trenutno četvrti na tabeli Bundeslige sa 14 osvojenih bodova, koliko ima i trećeplasirani Bayern. Eintracht Frankfurt ima bod manje i zastupa petu poziciju.