Borussia Dormtund u fantastičnoj utakmici porazila Bayern!

U okviru 11. kola Bundeslige odigran je 99. ligaški Der Klassiker u kojem je Borussia savladala Bayern rezultatom 3:2.

U 26. minuti Bayern je poveo. Serge Gnabry je ubacio loptu sa desne strane, a Robert Lewandowski iz peterca glavom pogađa za 1:0.

Domaćin je poravnao u 49. minuti. Neuer je oborio Reusa, a sudija Manuel Grafe je dosudio penal. Reus je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio je za 1:1.

Radost domaćih navijača trajala je samo četiri minute kada je Lewandowski pogodio drugi put na meču, ovaj put nakon asistencije Joshue Kimmicha.

Kapiten Borussije se iskupio za promašaje u 67. minuti. Lukasz Piszczek je ubacio loptu sa desne strane, a Reus iz voleja postiže golčinu za 2:2.

Nakon sjajno izvedene kontre Paco Alcacer je izašao sam na Neuera, sačekao da reprezentativac Njemačke padne na travu, a potom je potkopao loptu preko njega za konačnih 3:2.