Borussia prokockala dva gola prednosti i gurnula Bayern prema tituli!

Nogometaši dortmundske Borussije imali su priliku vratiti se na dva boda zaostatka za vodećim Bayernom, ali su prokockali vodstvo od 2:0.

Borussia je u gostima kod Werdera povela pogotkom Christiana Pulišića u šestoj minuti, a na 2:0 povisio je Paco Alcácer u 41. minuti iz slobodnog udarca.

No, u posljednjih 20 minuta utakmice igrači Borussije napravili su dvije velike pogreške. Prvo je katastrofalno pogriješio vratar Roman Burki, kojem je Kevin Mohwald u 70. minuti zabio kroz noge.

Nakon toga je 40-godišnji Claudio Pizarro u 75. zabio za konačnih 2:2. Bio mu je to četvrti prvenstveni pogodak ove sezone, a sa 196 golova Pizarro je na šestom mjestu najboljih strijelaca Bundeslige svih vremena.

Bayern sada ima četiri boda više od Borussije. Do kraja prvenstva Bayern igra u gostima s Leipzigom, te u zadnjem kolu dočekuje Eintracht, dok Borussia dočekuje Fortunu i u zadnjem kolu ide u goste u Moenchengladbach.