Borussia Dortmund savladala Eintracht, Sancho i Haaland ponovo u elementu

Nogometaši Borussije Dortmund savladali su večeras na svom terenu u 22. kolu njemačke Bundeslige Eintracht iz Frankfurta rezultatom 4:0.

Domaćin je do vodstva došao u 33. minuti susreta, a strijelac je bio Achraf Hakimi nakon asistencije Likasza Piszczeka. Ostalo je nakon prvih 45 minuta u Dortmundu 1:0 za Borussiju.

U 50. minuti susreta domaćin je došao do dva gola prednosti, a strijelac je bio Jadon Sancho nakon asistencije Axela Witsela. Samo pet minuta kasnije bilo je 3:0, a strijelac je bio Norvežanin Erling Braut Haaland. Hakimi je ovaj put bio asistent.

Borussia je konačnih 4:0 postavila u 74. minuti susreta, a mrežu ekipe iz Frankfurta zatresao je Raphael Guerreiro.

Nakon ove utakmice Borussija Dortmund je druga na tabeli sa 42 osvojena boda, jednim manje i utakmicom manje od lidera Bayerna. Eintracht je na devetom sa 28 bodova.