Borussia M’Gladbach pregazila Augsburg i preuzela vrh tabele Bundeslige!

Nogometaši Borussije Monchengladbach pobijedili su na Borussia-Parku u okviru sedmog kola ekipu Augsburga rezultatom 5:1.

Domaći su poveli već u drugoj minuti kada je Zakaria postigao pogodak na asistenciju Thurama, a u osmoj Herrmann je iskoristio dodavanje Plee i udvostručio prednost Borussije.

Veznjak je i pet minuta kasnije opet zatresao mrežu Augsburga, a zanimljivo da je asistent ponovo bio odlični francuski napadač. Međutim, kao da Plei nije bilo dovoljno samo asistirati pa je šest minuta prije odlaska na odmor i sam pogodio za velikih 4:0 na poluvremenu.

Igra se u nastavku meča primirila do posljednjih deset minuta kada smo opet vidjeli dva pogotka. Prvo je Niederlechner smanjio rezultat postigavši počasni gol za Augsburg, a onda je Embolo postavio konačnih 5:1 na asistenciju igrača utakmice Herrmanna.

Borussia je ovom pobjedom napravila veliki skok na tabeli i preuzela lidersku poziciju Bundeslige s dva boda više od pet narednih klubova na tabeli. Augsburg zauzima 15 poziciju.