Borussia nadoknadila tri pogotka zaostatka protiv nezgodnog Padeborna

Spektakularan meč odigrale su ekipe Borussije Dortmund i Paderborna u prvom meču 12. kola njemačke Bundeslige, a susret je na kraju završio rezultatom 3:3.

Paderborn je fantastično otvorio meč i već u petoj minuti susreta je stigao u vodstvo, a strijelac pogotka bio je Mamba. U 37. minuti isti igrač postiže i drugi gol, a potop Dortmunda u prvom poluvremenu krunisao je Holtmann u 43. minuti golom za 0:3.

U drugom poluvremenu kao da je drugi tim Dortmunda izašao na teren, a već u drugoj minuti nastavka Sancho pogađa za 3:1 i tako vraća nadu svom timu da se može vratiti u meč.

Dugo je na semaforu bilo 3:1 za Paderborn, a onda u 85. minuti Witsel pogađa za 3:2 i tako u potpunosti vraća svoj tim u vodstvo, da bi veliko slavlje na Signal Iduna Parku donio Reus golom u 93. minuti kojim je poravnao na 3:3.

S ovim bodom Dortmund se poravnao sa Hoffenheimom na petoj poziciji sa 20 osvojenih bodova, dok je Paderborn ostao na dnu tabele i nakon 12. odgranih kola imaju pet bodova.