Borussia slavila u Mochengladbachu, Haaland prvi put asistirao

Nogometaši Borussije iz Dortmunda pobijedili su u Monchengladbachu u okviru 25. kola Bundeslige istoimenu ekipu rezultatom 2:1.

Gosti iz Dortmunda u vodstvo su stigli već u osmoj minuti utakmice kada je Hazard pogodio na asistenciju Haalanda, kojem je ovo prvo dodavanje za gol otkako je stigao u klub. Bio je to ujedno i rezultat prvog dijela.

Stindl je u petoj minuti drugog dijela iskoristio dodavanje Plee i vratio domaću ekipu u igru. Ipak, nije dugo trajala radost domaće Borussije budući da je Hakimi u 71. minuti na asistenciju Sancha postavio konačnih 1:2.

Dortmund je na drugom mjestu Bundeslige s jednim bodom manje u odnosu na lidera Bayern, koji ima utakmicu manje. Borussia Mochengladbach je na petoj sa 46 bodova.