Borussia u fantastičnoj utakmici protiv Augsburga ostvarila prvu pobjedu ove sezone

Ekipa Borussije Dortmund sjajno je otvorila novu sezonu u Bundesligi, a oni su s uvjerljivih 5:1 bili bolji od Augsburga.

Stvari za tim iz Dortmunda nisu počele baš najbolje s obzirom na to da su gosti već u prvoj minuti šokirali Signal Iduna Park, a strijelac pogotka bio je Niederlechner.

Samo dvije minute trebale su Borussiji da odgovori, a to su uradili kada je Paco pogodio za 1:1, što će se na kraju ispostaviti kao rezultat prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu, Dortmund je dodao u brzinu više i u potpunosti je nadigrao Augsburg, a oni su u razmaku od 51. do 82. minute postigli četiri pogotka za pobjedu od 5:1. Strijelci su bili Sancho, Reus, Paco i rezervista Brandt.