Bournemouth deklasirao Chelsea, Liverpool kiksao na Anfieldu!

Chelsea je doživio težak poraz na gostovanju kod Bournemoutha u sklopu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Nakon što su izgubili od Arsenala na Emiratesu prije dva tjedna, nogometaši Maurizija Sarrija večeras su pretrpjeli težak poraz 4:0 na gostovanju kod Bournemoutha.

Chelseaju je ovo bio već treći poraz u posljednjih šest utakmica u svim natjecanjima, pa je jasno da se Sarrija već lagano trese trenerska stolica.

Bournemouth je poveo početkom u 47. minuti pogotkom Kinga. Već sredinom drugog dijela bilo je 2:0, a ovaj put strijelac je bio Brooks. Do kraja susreta King je postigao još jedan gol, a u sudačkoj nadoknadi je Daniels postavio konačnih 4:0.

U današnjem susretu za Chelsea u Premier ligi debitirao je Gonzalo Higuain, ali ni on nije pomogao londonskom klubu.

Liverpool je remizirao na domaćem terenu s Leicesterom 1:1 te na taj način nije u potpunosti iskoristio poraz Manchester Cityja od Newcastlea.

Liverpool je sjajno otvorio utakmicu i već u 3. minuti poveo pogotkom Manea. Redsi su kontrolirali utakmicu u prvih 45 minuta i činilo se da će na poluvrijeme otići s vodstvom, ali onda u 47. minuti Maguire pogađa za 1:1.

U nastavku je momčad Jurgena Kloppa pokušavala postići pogodak, ali nije uspjela probiti granitnu obranu Leicestera. Redsi su na kraju povećali prednost u odnosu na Manchester City na pet bodova.

U ostalim susretima Tottenham je pobijedio Watford 2:1, a Southampton i Crystal Palace odigrali su bez pobjednika 1:1.