Brazil demolirao Argentinu: Neymar ponovo briljirao, golčina Coutinha

Brazil je u dvoboju 11. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji savladao (3:0) Argentinu, tako zadržao prvo mjesto u grupi.

[ads1]

Domaći su nogometaši potpuno razbili nedorečene goste koji nisu uspjevali parirati razigranim Brazilcima. Briljirao je Neymar (gol i asistencija), a ofanzivcu Barcelone veliku je pomoć u “razbijanju Gaučosa” pružio i Gabriel Jesus (dvije asistencije).

Brazil je do vodstva stigao u 24. minuti. Neymar je lukavo odigrao za Coutinha koji se prvo varkom tijela riješio Otamendija, a onda s ruba kaznenog prostora neodbranjivo pogodio za vodstvo domaćina. Brazilci su dominirali prvim dijelom, a u samom finišu dvoboja stigli do novog pogotka. Gabriel Jesus je sada povukao kontranapad, na lijevoj strani pronašao Neymara koji je izašao sam na Romera i mirno pogodio za 2:0.

[ads1]

I nastavkom su dominirali domaći nogometaši. Brazil je na 3:0 mogao povisiti u 55. minuti. Paulinho je već zaobišao i Romera, no njegov je pokušaj prije gol-linije zaustavio Zabaleta. Opasno je u istoj minuti bilo i na drugoj strani, ali je udarac Di Marije zatresao tek vanjski dio mreže.

Ipak, Paulinho se u listu strijelaca upisao već u 59. minuti. Marcelo je prejako ubacio s lijeve strane, Gabriel Jesus u klizećem startu povratno vratio loptu prema Paulinhu koji iz blizine zakucava loptu u mrežu za konačnih 3:0.