Brazil je u finalu! Argentina doživjela poraz u Superclasicu!

Nogometaši Brazila prvi su finalisti ovogodišnje Copa Americe nakon što su u polufinalnom dvoboju s 2:0 nadigrali Argentinu.

Brazil je krenuo ofenzivno, ali je Argentina imala prvu priliku. U 12. minuti Paredes je svladao Alissona, ali lopta je otišla iznad vrata.

Sedam minuta uslijedilo je veliko slavlje domaćina. Brazil je stigao do vodstva nakon što kapetan Dani Alves prošao je dvojicu, proigrao Firmina, koji je asistirao Gabrielu Jesusu kojem nije bilo teško zabiti za 1:0.

Argentinci su bili blizu izjednačenja u 30. minuti kada je Lionel Messi ubacio, a Sergio Agüero glavom pogodio prečku. Drugo poluvrijeme donijelo je još više uzbuđenja.

Argentina je stvarala prilike, a najbolja je bila u 57. minuti. Messi je pokupio jednu odbijenu loptu i opalio iz sve snage. Njegov pokušaj svi su već vidjeli u mreži, ali lopta je pogodila vratnicu.

U 71. minuti Firmino je riješio pitanje pobjednika. Jesus je prošao kroz protivničku obranu i ubacio Liverpoolovom napadaču koji je rutinski pogodio za konačnih 2:0.

Finale se igra u nedjelju, a Brazil čeka boljeg iz susreta Čile – Peru.