Brazil savladao Island i zakomplikovao situaciju Hrvatskoj!

Odigrana su dva današnja susreta u terminu od 15:30 na Svjetskom prvenstvu u rukometu. Pobjede su osigurali selekcije Egipta i Brazila, što ne ide u korist Hrvatskoj.

Rukometaši Brazila pobijedili su Island sa 32-29 (15-15) u utakmici posljednjeg kola skupine I na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj te su na taj način izborili mogućnost plasmana na četvrto mjesto u skupini koja donosi dvoboj za 7. mjesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Naime, Brazil bi osvojio 4. mjesto u slučaju poraza hrvatske reprezentacije od Francuske i uz uvjet da Njemačka ne uspije pobijediti Španiju.

U slučaju poraza Hrvatske i Španije, Brazilci će u krugu reprezentacija sa četiri boda ostati na petom mjestu, zbog uvjerljivog poraza (36-24) od Španaca koji bi u tom krugu bili treći, a hrvatski rukometaši četvrti.

Računica je jasna, Kaubojima je potreban trijumf nad Francuskom kako bi osigurali treće mjesto u grupi i plasman na Olimpijske igre.